Listopad – aktualności

LISTOPAD

TEMATY TYGODNIOWE:

  1. MÓJ KRAJ, MOJE MIASTO
  2. WSZYSCY MAJĄ DOMY.
  3. NASI ULUBIEŃCY.

WIERSZ- „BARWY JESIENI” Cz. Janczarskiego

Powiewa flaga.

Gdy wiatr się zerwie

A na tej fladze

Biel jest i czerwień.

Czerwień – to miłość.

Biel – serce czyste…

Piękne są nasze

Barwy ojczyste.

 

PIOSENKA – „SKARBY JESIENI”

1.Idzie pani Jesień tup, tup, tup.

Trzyma dla dzieci skarbów w bród.

I żołędzie i kasztany

Od Jesieni skarby mamy.

2.Trzeba iść do parku albo w las

Jesień tam obdarzy każde z nas

I kasztany i żołędzie

Każdy naszym skarbem będzie.

3.Nie potrzebny ani jeden grosz

Żeby dostać skarbów pełen kosz

I czerwona jarzębina

Od niej jesień się zaczyna.

 

Z ŻYCIA GRUPY:

Drodzy Rodzice! Miniony miesiąc obfitował w wiele wydarzeń.

Nasza grupa gościła w naszej sali zaproszoną seniorkę Panią Alinę Kupisz, dawnego pracownika naszego przedszkola. Pani Ala przeczytała dzieciom książkę pt.: „Niebieska Niedźwiedzica” J. M. Chmielewskiej.

Naszą grupę również odwiedziły panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci. Bibliotekarki zaprezentowały dzieciom ciekawe zajęcie na temat warzyw, przeczytały opowiadanie z serii „Tupcio Chrupcio”.

W ramach ogólnopolskiego projektu „Piękna Polska Nasza Cała” wraz z grupą „Poziomki” posadziliśmy drzewo w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci przygotowały kapsułę czasu, którą zakopały obok drzewa.

Byliśmy na wycieczce w Muzeum Ziemi Rawskiej na wystawie lalek z różnych okresów czasu.

Dzieci były również w parku w celu zgromadzenia jesiennych darów do kącika.

Pod koniec miesiąca października odbyła się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski pt.: „Jesień wokół nas”. Bardzo dziękujemy Mamą: Julitki i Gabrysi za pomoc w przygotowaniu dziewczynek do konkursu.

W dalszym ciągu realizowane są w naszej grupie dwa programy autorskie, 2 projekty.

W tym miesiącu  z edukacji matematycznej dzieci poznają nowe cyfry: 5 i 6.

Z edukacji słownej starszaki poznają litery: F,D,K

10 listopada odbędzie sią na sali gimnastycznej konkurs recytatorski z udziałem dwóch naszych laureatów: Weroniki i Wojtka.

9 listopada odbędzie się konkurs recytatorski w naszej grupie, z udziałem wszystkich dzieci będących w tym dniu w przedszkolu.

5 listopada świętujemy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK, natomiast 25 listopada w ramach DNIA PLUSZOWEGO MISIA odwiedzą nas Panie Bibliotekarki z nowym zajęciem o misiach.

10 listopada odbędzie się na sali gimnastycznej zajęcie otwarte dla Rodziców  z naszej grupy, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Szczególne podziękowania składamy Pani Paulince Frankowskiej, mamie Weroniki, pomysłodawczyni akcji charytatywnej dla chorej Zosi Bigos, za 100% zaangażowanie się i zarażenie tym samym inne osoby. Jak i również wszystkim mamom,  które chętnie włączyły się do pomocy, upiekły przepyszne ciasta oraz brały czynny udział w kiermaszu. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie Pietruszce-Oracz, Pani Kindze Sobczak, Pani Judycie Malczyk, Pani Paulinie Klimaszewskiej, Pani Anecie Krakowiak, Pani Barbarze Sobieraj, Pani Sylwii Kołackiej, Pani Renacie Stańczak.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH